Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Czy ceramika z Bolesławca nadaje się do zapiekania w piekarniku?

Czy ceramika z Bolesławca nadaje się do zapiekania w piekarniku?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów jest to, o możliwość wykorzystywania naczyń ceramicznych z Bolesławca w piekarniku. Częstokroć strach o uszkodzenie naczynia blokuje klientów przed zakupem lub późniejszym wykorzystywaniem ceramiki w codziennym użytkowaniu. Musimy w tym miejscu uspokoić naszych klientów - ceramika z Bolesławca jak najbardziej nadaje się do wykorzystania w piekarniku!

Mamy w swojej ofercie produkty dostosowane do przygotowywania potraw w temperaturach od 5 do 280˚C, do użytku w piekarniku, kuchence mikrofalowej oraz płycie ceramicznej/elektrycznej. Naczynia dostosowane do obróbki termicznej są całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością; farby i szkliwa wykorzystane do produkcji nie zawierają szkodliwych substancji. Korzystając z ceramicznych brytfanek czy półmisków należy jednak przestrzegać kilku zasad, dzięki którym ceramiczne naczynia będą Wam długo służyć:

 

  • Nie podgrzewać pustego naczynia; dno należy w całości przykryć potrawą lub cieczą i wstawiać do zimnego piekarnika
  • Nie dolewać zimnej cieczy do gorącego naczynia
  • Dla własnego bezpieczeństwa nie użytkować uszkodzonego naczynia
  • Gorące naczynie najlepiej odłożyć na drewnianą lub korkową podkładkę. Koniecznie używając rękawicy kuchennej!

Na naszej stronie znajdą Państwo także dedykowaną kategorię naczyń przeznaczonych do zapiekania